bester - רק הטובים ביותר

חברות קבוצות הרכישה המובילות למגורים

Leading purchasing groups companies in Israel in the field of residential

 |  28/3/2012 מספר 1000156 דרגו:

אחד הנושאים החמים ביותר בשוק הנדל"ן בשנים האחרונות הוא שוק קבוצות הרכישה לדירות מגורים. במאמר זה ננסה לסקור את התחום בקצרה ולציין את קבוצות הרכישה המובילות בתחום המגורים

המחקר

אחד הנושאים החמים ביותר בשוק הנדל"ן בשנים האחרונות הוא שוק קבוצות הרכישה לדירות מגורים. במאמר זה ננסה לסקור את התחום בקצרה ולציין את קבוצות הרכישה הטובות והמובילות למגורים.

מהיא קבוצת רכישה למגורים


ניתן לאמר כי קבוצת רכישה היא קבוצה של אנשים או גופים המתאגדים יחדיו לצורך בניית בנין מגורים . הקבוצה רוכשת את הקרקע מתקשרת עם מתכננים וקבלנים הבונים את הבנין ובסופו של יום מוסרת לכל חבר בקבוצה את הדירה שנבנתה עבורו.
 


היתרונות הגלומים בקבוצת רכישה למגורים

היתרון המרכזי של קבוצת רכישה למגורים הוא המחיר. כלומר הנחת העבודה היא שהמחיר הסופי שמשולם על ידי הרוכש בקבוצת הרכישה למגורים נמוך יותר מהמחיר שהיה משולם עבור אותה דירה  בדרך של רכישה על ידי קבלן.

לפני תיקון חוק ההסדרים בשנת 2011, היה לקבוצות הרכישה יתרון מיסוי משמעותי, הן במרכיב המע"מ שלא היה משולם על ידי החבר בקבוצת הרכישה והן כתוצאה של חיסכון במס רכישה המוטל על המחיר הסופי של הדירה. לאחר התיקון בחוק ההסדרים, קטנה באופן משמעותי הטבת המס שעמדה בזמנו לקבוצת הרכישה, וכיום הטבת המס היחידה היא מרכיב המע"מ על המחיר הסופי של הדירה. (ההטבה די מצומצמת הואיל וחבר קבוצת הרכישה גם אינו יכול להזדכות על מע"מ התשומות בגין עלויות הבניה).

חיסכון נוסף שלכאורה אמור היה להיות משוייך ישירות כהטבה לקבוצת הרכישה היא העדר מרכיב של רווח יזמי של הקבלן. גם כאן צריך לקחת בחשבון כי לא תמיד הקבלן מרוויח רווח קבלני וכי יתכנו מקרים בהם מחיר דירה אצל קבלן יהיה נמוך ממחירי העלות. כמו כן בקבוצות רכישה ישנו מרכיב של דמי ניהול למארגני קבוצת הרכישה, מרכיב שאינו קיים אצל קבלן רגיל.

יש הטוענים כי בקבוצות הרכישה נחסך גם מרכיב השיווק של הפרוייקט. בפועל אנו עדים להוצאות שיווק די רציניות מצד מארגני קבוצות הרכישה כך שגם ביחס להטבה זו קיים ספק האם היא באמת מחללת למטה.


חסרונות הקניה דרך קבוצת רכישה למגורים


בדרך כלל קבוצת רכישה יכולה לתת אומדן של העלויות הכרוכות בהקמת הפרוייקט, אולם המחיר בדרך כלל אינו סופי והוא נתון לשינויים, שתמיד יהיו כלפי מעלה.

לוחות הזמנים של קבוצות הרכישה גמישים הרבה יותר מלוחות זמנים של קבלנים שהתחייבו לביצוע ולמסירת הדירה. למי מביננו שזקוקים לדירה למגורים - הדבר יכול להיות משמעותי מאוד.

בקבוצת רכישה על חבר הקבוצה לממן מיד את ערך הקרקע של הקבוצה, ולשלם תשלומים בהתאם לקצב התקדמות הבניה. היו מקרים רבים שלאחר קניית הקרקע הקבוצה לא הצליחה להרים את הפרוייקט, אם בשל חילוקי דעות בין החברים ואם בעיקר עקב קשיים בקבלת מימון בנקאי.

גם שהפרוייקט יוצא לדרך, בדרך כלל התשלומים שישולמו על ידי חבר הקבוצה יהיו מוקדמים מהתשלומים במקרה של בניה רגילה, ויש לחשב את מרכיב הריבית כאשר משווים בין קבוצה רגילה ובין רכישה עצמית.

כאשר קונים דירה מקבלן מקבלים ערבות חוק מכר על פי החוק. בקבוצת רכישה לא מקובל לתת ערבות מכר. לפעמים ניתן לקבל הערות אזהרה אך לא תמיד הדבר אפשרי.


סיכום


רכישה של דירת מגורים דרך קבוצת רכישה יכולה לגלם יתרונות כלכליים, אולם צריך לבדוק טוב את העלויות ואת ההתחיבויות החוזיות ובעיקר חשוב מאוד מי מארגן את קבוצת הרכישה ומה המוניטין והנסיון העומדים לזכותו.
 

החברות המובילות בתחום קבוצות הרכישה


אנו מאמינים כי יש לבחון את הגופים המובילים והטובים ביותר בתחום קבוצות הרכישה על בסיס הביצועים בעבר בפועל,

כלומר אילו בפרוייקטים הוקמו על ידם בפועל ונמסרו לדיירים, או אילו פרוייקטים יצאו משלב השיווק ורכישת הקרקע וכיום הם בתהליכי בניה. מקובל בענף להניח כי אם פרוייקט יצא לדרך וקיבל ליווי בנקאי הוא גם יסתיים בהצלחה.

להלן נפרט את שלוש החברות המובילות לדעתנו בשוק נכון להיום:


קבוצת ב.ס.ר.


קבוצת ב.ס.ר. היא קבוצה הנדסית המנהלת ומתמחה בפרויקטים בתחום הנדל"ן בישראל ובעולם.

הקבוצה מקפידה על שימוש בשיטות הבניה וחומרים מתקדמים  וזאת כחלק מתפיסה מערכתית כוללת.

הקבוצה ייסדה ומובילה את תחום קבוצות הרכישה בישראל, במתכונת של בניה עצמית המכונה "שיטת ב.ס.ר.". במשך השנים הפכה אלפי לקוחות נאמנים לשותפים להצלחה כבעלים של נכסי נדל"ן איכותיים המניבים תשואות גבוהות.

הקבוצה ארגנה למעלה מ- 30 פרויקטים בשיטה - בתחום המגורים והמשרדים.
(מתוך פרסומי החברה)


קבוצת חג'ג'


קבוצת חג'ג' שהוקמה בשנת 2003 על ידי האחים יצחק ועידו חג'ג' הינה קבוצת נדל"ן ציבורית המתמחה בייזום, ניהול ושיווק פרויקטים, אשר כל אחד מהפרויקטים מנוהל על ידי המומחים.

עד כה, הובילה הקבוצה עשרות פרוייקטים של דיור בשיטת קבוצת הרכישה.

כיום, מנהלת החברה מספר רב של פרויקטים ייחודיים במיקומים אטרקטיביים , ביניהם: מגדל המגורים  – Meier On Rothschild אשר תוכנן על ידי אדריכל ריצ'ארד מאייר, מגדלי תל אביב , מגדלי הצעירים – בארלוזורוב, פרויקט H Tower – רסיטל, פרויקט "ארסוף פנורמיק" ומגדלי הארבעה – צמד מגדלי המשרדים ברחוב הארבעה בתל אביב. (מתוך פרסומי החברה)


אור סיטי נדל"ן


אור סיטי נדל"ן עוסקת באופן בתחום אירגון קבוצות הרכישה. מנכלית החברה הגב' ענבל אור מובילה את החברה  לאחת המובילות בתחום.

במהלך שנות פעילותה מנהלת החברה כעשרים פרויקטים.
 
בין הפרויקטים שהובילה החברה ניתן למצוא בנייני בוטיק אינטימיים ויוקרתיים לצד מגדלי דירות מפוארים – כולם מאופיינים בעיצוב אדריכלי מוקפד ורמת גימור גבוהה.

החברה הייתה הראשונה להבין את צרכי הצעירים ולתרגם אותם למעשים בשטח. מגדל הצעירים בארלוזרוב, שבמסגרתו שווקו לצעירים 486 דירות, היה הראשון בסדרת פרויקטים שהבטיחו דיור בר השגה. (מתוך פרסומי החברה)

 

קבוצת מגדלים


קבוצת מגדלים בבעלות עו"ד קרן בן דוד ואשת העסקים חני הורביץ, הינה מחברות המובילות בתחום קבוצות הרכישה.

הפרויקטים של מגדלים מאופיינים כאפיקי השקעה איכותיים ורווחיים מחד, ומאידך מקפידה החברה על פרויקטים בסטנדרט ורמת גימור גבוהה התואמים את איכות ויוקרת הפרויקט.

(מתוך פרסומי החברה)
 


הסתייגות כללית

לחץ לקבלת מידע נוסף

כתוב לנו

מחק טופס