bester - רק הטובים ביותר

לימודים אקדמיים בישראל

בסטר מתכבדת להגיש לכם מבחר סקרים אודות מוסדות הלימוד האקדמיים בישראל.
הסקרים מסקרים את מוסדות הלימוד המובילים בישראל תוך פילוח מגוון מסלולי הלימוד לפי תתי תחומים או מקצועות הלימוד.
ביחס למרבית המגמות האקדמאיות דרגנו את הפקולטות השונות בכל מוסד לימודים אקדמאי, על פי דרוגים אובייקטיבים המבוססים על נתונים פומביים. דרוגי מוסדות הלימוד של בסטר הינם כלי סיוע משמעותי לכל החלטה הנוגעת ללימודים בישראל

תחומים פופולריים בתחום

לימודי תואר ראשון

לימודי תואר ראשון

דירוג הפקולטות לתואר ראשון בישראל

הנדסאים

הנדסאים

פרוט המחלקות השונות ללימודי הנדסאות

פסיכומטרי

פסיכומטרי

בתי הספר המובילים ללימודים לבחינה הפסיכומטרית

קורסים ול. תעודה

קורסים ול. תעודה

פרוט נרחב אודות קורים ולימודי תעודה

רפואה משלימה

רפואה משלימה

רשימת הקורסים בתחום הרפואה המשלימה ובתי הספר

ר. אוניברסיטות

ר. אוניברסיטות

פרטים אודות כל המוסדות האקדמאים בישראל

ר. הנדסאים

ר. הנדסאים

פרטים אודות בתי הספר המובילים ללימודי הנדסאות

ר. קורסים

ר. קורסים

רשימת מרבית בתי הספר ללימודי תעודה וקורסים

בשונה מרוב האתרים ביחס ללימודים בישראל, אנו מבקשים להביא לעיונכם מידע שהוא יחודי ולא קיים באף אתר ביחס ללימודים בישראל. בעבודה מאומצת שבוצעה על ידי צוות מקצועי הוכנו מספר רב של דוחות ביחס לתחומים המרכזיים הנוגעים ללימודים בישראל. ביחס כל אחת מהקטגוריות ניסינו לתת אינפורמציה שלא ניתן לקבל באתרים אחרים הנוגעים ללימודים. על מנת להבהיר מה תוכלו למצוא בכל אחת מהקטגוריות ותתי הקטגוריות ביחס ללימודים בישראל להלן התמצית. כמובן שאת החומר המלאה ביחס לתחום הלימודים המבוקש על ידכם תוכלו למצוא בדו"ח עצמו.
 

יעוץ לימודים

בסטר אינה מתיימרת לתת יעוץ לימודים. אנו מתיימרים לתת תמונה אובייקטיבית המשקפת נכונה את מערך הלימודים בישראל, והמקיפה את כלל תחומי הלימוד, החל מלימודים אקדמאים ועד ללימודי קורסים שונים. בסטר גם שונה מיתר הפורטלים ללימודים המעניקים אינפורמציה כללית על תחומי הלימוד השונים מבלי שמדרגים את הפקולטות השונות.
 

לימודי תואר ראשון

אם בעבר הלא רחוק היו בישראל  אוניברסיטאות המעניקות תואר ראשון, האוניברסיטה העיברית בירושלים, אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה והטכניון בחיפה, הרי שבשנים האחרונות התרבו המוסדות המעניקים תארים ראשונים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. לאור ריבוי המוסדות וצר לדעתנו צורך לדרג את המוסדות והפקולטות השונות בכל אחד מהמוסדות ללימודים לתואר ראשון, וכך באמת עשינו. תחת קטגוריית לימודי תואר ראשון תוכלו למצוא עשרות דוחות ביחס לכל תחום ותחום בהם נתנו ניקוד לכל אחת מהפקולטות המעניקות תואר ראשון, יהיה התחום אשר יהיה.
הניקוד בוצע על ידינו על בסיס קריטריונים אובייקטיבים לחלוטין וניתן להכנס על ידי לחיצה על הניקוד עצמו ולראות ממה מורכב הניקוד שניתן על ידינו למוסד האקדמי ולמחלקה הרלוונטית. כך לדוג' במידה ותרצו ללמוד תואר ראשון במשפטים תוכלו להכנס לדו"ח אודות דרוג המוסדות המעניקים תואר ראשון במשפטים. בדו"ח תוכלו לראות את כל המוסדות המעניקים תואר ראשון במשפטים ולראות את הניקוד שניתן על ידינו לכל מוסד. מטבע הדברים כפי שתוכלו לראות הניקוד שניתן לאוניברסיטאות המובילות גבוה מהמכללות החדשות, כי אנו מאנינים שיש הבדל משמעותי בין לימודים לתואר ראשון במשפטים באוניברסיטה ותיקה המוכרת בעולם ובין מכללה חדשה וצעירה – יהיו המרצים במכללה אשר יהיו.
לכן אם כבר החלטתם מה ללמוד לקראת תואר ראשון (תואר BA) ויש לכם כבר את ממוצע הבגרות והציון הפסיכומטרי – אנו מזמינים אתכם להכנס לדוחות הניקוד של בסטר ולראות היכן הכי מתאים לכם ללמוד.
 

לימודי הנדסה

לימודי הנדסה מעצם מהותם מעניקים תואר ראשון בהנדסה, ועל כן הם יכללו בדוחות ללימודי תואר ראשון. בדרך כלל לימודי הנדסה לוקחים ארבע שנים, שנה יותר מתואר אקדמי רגיל לתואר ראשון. בוגרי תואר ראשון בהנדסה הינם מהנדסים לכל דבר וענין ורשומים ככאלו בפנקס המהנדסים. 
 

לימודי הנדסאים

אם חשקה נפשכם ללמוד הנדסאות, הרי שבסטר מעמידה לכם את המידע המקיף ביותר ביחס למקצועות הלימות ותחומי הלימוד השונים הנלמדים בכל אחד מהמוסדות המעניקים תואר הנדסאי בישראל. בשונה מלימודים אקדמאים שם ניקדנו כל אחת מהפקולטות והמחלקות השונות על פי קריטריונים אובייקטיבים לחלוטין – בתחום לימודי ההנדסאים לא מצאנו קריטריונים אובייקטיבים לדרוג, ועל כן בשלב זה לא נתנו ניקוד למחלקות השונות. חשוב לנו לציין כי שמות המחלקות והתחומים הינם על פי אתר משרד המסחר והתעשייה, שתחום לימודי ההנדסאות נמצא תחת פיקוחו.
 

קורס פסיכומטרי

בסטר נמצאת כיום בעיצומה של בחינה מדוקדקת על מנת לנסות ולנקד את בתי הספר לפסיכומטרי על פי מספר מבחנים אובייקטיבים. הדרוג והניקוד של בתי הספר ללימודי פסיכומטרי אינם קלים כלל ועיקר ולו רק מהסיבה הפשוטה שהציונים של התלמידים אינם משמשים כמדד להצלחה, ונסביר עכשיו למה הכוונה. העובדה שרמת הציונים בבית ספר מסויים גבוהה משמעותית מהממוצע הארצי אינה מלמדת דבר על איכות הלימודים לקראת המבחן הפסיכומטרי באותו מוסד, שכן, אין לנו מידע איזה סוג של תלמידים הגיעו לבית הספר.
אם ניקח לדוג' בית ספר שממצב את עצמו כטוב ביותר – מן הסתם תלמידים בעלי סיכויים טובים יותר ונתוני פתיחה טובים יותר המבקשים להרשם ללימודי תואר ראשון במוסדות יוקרתיים יותר יגיעו ללמוד לקראת הבחינה הפסיכומטרית בבית הספר הזה. לאור כך ברור כי הציונים שלהם יהיו טובים יותר. אין שום הוכחה לכך שאם ניקח מדגם מייצג של תלמידים ונפזר אותם באופן שווה בין בתי הספר ללימודים לקראת הבחינה הפסיכומטית – אכן בית הספר שמציג את הציונים הגבוהים ביותר אכן ימשיך להציג אותם, רק בזכות איכות הלימוד. כמו כן חשוב לציין כי ישנם בתי ספר שלא מקבלים רף מסויים של תלמידים ובכך הם יוצרים לעצמם בכוונה תחילה סוג של יתרון בתוצאות הסופיות. אז אם ברצונכם ללמוד לימודים אקדמיים בישראל – אין לכם ברירה וכדאי לכם לקחת קורס ללימודי פסיכומטרי.
בבסטר תמצאו את מרבית המכונים ללימודי פסיכומטרי לקראת לימודים בישראל, אנו ממליצים ללכת על בסיס תחושת הלב למקום שהנכם חושבים כי הכי מתאים עבורכם.
 

קורסים ולימודי תעודה

ישנם עשרות בתי ספר ללימודי תעודה במגוון עצום של תחומים. אין לנו אפשרות לדרג את המוסדות השונים, ואנו סבורים כי כל דרוג יחטא לאמת. במקום לדרג את הקורסים השונים ציינו בדוחות הרלוונטים אילו קורסים ניתן ללמוד בכל תחום במרבית בתי הספר. חשוב לנו לציין כי לימודי תעודה הם לימודים שאינם לימודי תואר ארשון או תואר שני וכמו כן אינם לימודי הנדסאי ו/או לימודים אקדמאים. לימודי תעודה בדרך כלל הינם לימודים שהתעודה הניתנת בסיום הלימודים הינה תעודה של מוסד הלימודים בלבד.
בחלק מהמקרים לימודי התעודה גם מוסמכים על ידי אורגנים ממשלתיים המעניקים רשיונות חוקיים לעוסקים. מובן שלא יכולנו לציין את כל המוסדות ואת כל הקורסים בתחום לימודי התעודה והקורסים. אנו מרחיבים את הדוחות באופן שוטף על פי האינפורמציות במתקבלות אצלנו ביחס לקורסים ולימודי תעודה.
 

לימודי רפואה משלימה

למרות שלימודי רפואה משלימה הינם חלק מלימודי תעודה והקורסים השונים, הרי שמתאנו לנכון להקדיש קטגוריה נפרדת לתחום לימודי הרפואה המשלימה. מרבית הקורסים ללימודי רפואה משלימה הינם לימודי תעודה.
למיטב ידיעתנו תחום הרפואה המשלימה אינו מוכר על ידי הרפואה הקונבנציונלית ולא ניתן לקבל בישראל תואר אקדמאי ו/או תואר ראשון ו/או תואר BA בגין קורסים לרפואה משלימה. גם כאן כמו בקטרוגיית קורסים ציינו בכל תחום וביחס לכל בית ספר מהם הקורסים הנלמדים אצלו, וזאת על פי הפרסומים של בית הספר עצמו.
 

מוסדות לימוד: אוניברסיטאות ומכללות

קטגוריית האוניברסיטאות והמכללות הינה למעשה הפאן האחורי של הדוחות אודות הלימודים האקדמאים ולימודי תואר ראשון שלגביהם פרטנו לעיל. בקטגוריה זו תוכלו למצוא את כל המוסדות הלימודים בישראל המעניקים תואר ראשון (תואר BA). ביחס לכל אוניברסיטה ו/או מכללה תוכלו לראות רשימה מפורטת של התארים האקדמאים הניתנים באותו מוסד אקדמי.
ביחס לכל תחום אנו נותנים הפניה ישירה לדו"ח עצמו שם ניתן הניקוד לכל הפקולטות הרלוונטיות בתחום. כך לדוג' אם נתבונן בדף של אוניברסיטת תל-אביב נוכל לראות את רשימת כל הפקולטות לתואר ראשון שם. אם נרצה ללמוד תואר ראשון במשפטים נוכל ללחוץ ישר על ההפניה המתאימה ולהגיע לדו"ח מיוחד אודות דרוג המוסדות האקדמאים המעניקים תואר ראשון במשפטים ושם לראות להפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב קיבלה ניקוד של מעל 150 נקודות – בין הגבוהים ביותר.